Stoliki znajdują zastosowanie na budowach, na których realizowane są wielkopowierzchniowe stropy o regularnej geometrii.
Stosowanie gotowych do użycia stolików pozwala utrzymać wysokie tempo prac, zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo osób obsługujących deskowania oraz umożliwia uzyskanie powierzchni betonu o podwyższonej jakości.
Rozwiązanie dedykowane jest do budowy takich obiektów kubaturowych jak hotele, wieżowce, centra handlowe, szpitale czy terminale na lotniskach.
- Podstawowymi elementami Stolików Modułowych VR są belki drewniane oraz stalowe rygle MK-120. Belki drewniane VM20 wykorzystywane są zarówno do budowy rusztu górnego, jaki i dolnego. Natomiast rygle stalowe MK stosowane są w ruszcie dolnym w przypadkach projektowania stolików o większych rozmiarach.
- Stoliki VR-M
- Stoliki modułowe o wysokości do 6 m. W przypadku tego rozwiązania ruszt dolny wykonywany jest z belek drewnianych VM20, co pozwala na ich sprawniejsze przenoszenie ze względu na niższy cieżar elementów.
- Stoliki VR-L
- Stoliki modułowe o wysokości do 12 m, których ruszt dolny wykonywany jest z rygli MK. Zastosowanie rygli MK umożliwia projektowanie elementów na większe obciążenia.
- Poszycie stolików stanowi sklejka fenolowa.
- Stoliki zostały wyposażone w obrotowe głowice z prostym i bezpiecznym w obsłudze rozwiązaniem umożliwiającym składanie i rozkładanie podpory.
- Konstrukcja nośna Stolika VR może zostać oparta na podporach certyfikowanych, teleskopowych czy ALUPROP oraz konstrukcjach wieżowych.
- Przenoszenie wielkopowierzchniowych stolików bez konieczności demontażu systemu na poszczególne elementy.
- Prosty montaż, demontaż oraz transport.
- Brak konieczności demontażu podpór stropowych w celu przeniesienia stolika.
- Proste poziomowanie stolików ze względu na niewielką ilość podpór.
- Uniwersalność systemu:
- Dostępność stolików w wymiarach standardowych lub indywidualnych zgodnych z wymaganiami Klienta.
- Możliwość realizacji podciągów, głowic filarów oraz pozostałych elementów stropu.
- Możliwość zastosowania podpór stropowych EP, podpór ALUPROP lub wież podporowych.
- Prostota formowania elementów wspornikowych, dzięki możliwości dowolnego rozmieszczania podpór.
- Prostota wykonywania stref przyściennych (możliwość oparcia sklejki na wystających odcinkach belek drewnianych).
- Możliwość połączenia z innymi deskowaniami ULMA Construction.
- Szeroki zakres zabezpieczeń:
- Obrotowe głowice umożliwiające składanie i blokowanie podpór w położeniu pozwalającym na transport oraz głowice VR ułatwiające przenoszenie stolików.
- Montaż szalunku oraz barier ochronnych z poziomu podłoża. Jedynie prace związane z wykonaniem połączeń pomiędzy poszczególnymi stolikami wykonujemy na wysokości.
- Zamontowane bariery ochronne na skrajnych stolikach pozostają zamocowane do momentu zakończenia prac.
- Stoliki zmontowane na początku budowy pracują kompletne do końca prowadzenia prac, co uniemożliwia zrzucanie elementów z wysokości.